X Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Dzikowiec

Opublikowano 4 maja 2026, 03:44

30 kwietnia 2026 r. nasza szkoła była organizatorem X Turnieju Warcabowego o Puchar Wójta Gminy Dzikowiec. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Do turnieju przystąpiło 36 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Pyra, Adrian Rębisz, Mateusz Szumierz, Blanka Puzio, Kacper Kisiel oraz Szymon Kopeć.  W turnieju warcabowym grano systemem „każdy z każdym”.

Laureatami turnieju zostali:

Klasy I-III: I miejsce: Jakub Margański (SP Mechowiec), II miejsce: Miłosz Konefał (SP Wilcza Wola), III miejsce: Zuzanna Mytych (SP Dzikowiec).

Klasy IV-VI: I miejsce: Elena Kopeć (SP Wilcza Wola), II miejsce: Sebastian Filipek (SP Mechowiec) III miejsce: Mateusz Szumierz (SP Kopcie).

Klasy VII-VIII: I miejsce Milena Kopeć (SP Wilcza Wola) II miejsce: Kacper Kisiel (SP Kopcie) III miejsce: Franciszek Rosół (SP Lipnica).

Turniej zakończył się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników oraz wręczeniem pucharów i dyplomów przez Panią Wójt – Bogumiłę Kosiorowską oraz Dyrektora naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za zaciętą rywalizację, wspaniałą atmosferę oraz grę fair-play, a Pani Wójt Gminy Dzikowiec za ufundowanie nagród dla uczestników.