Dzień Dziecka w ZOO

Opublikowano 3 czerwca 2023, 06:52

Uczniowie klas 0-III spędzili tegoroczny Dzień dziecka nietypowo – na wycieczce w Zamościu. Naszym uczniom ten pomysł bardzo się spodobał, zwłaszcza, że czekało na nich mnóstwo atrakcji;)

Zaczęliśmy od wizyty w Ogrodzie Zoologicznym. Pogoda dopisała, więc zwierzęta wypoczywały na swoich wybiegach. Podobno jest ich 2524 z 312 gatunków! Nie mamy pojęcia czy udało nam się zobaczyć wszystkie, ale żyrafy i kapibary były naszymi faworytami. Sporo wysiłku kosztowało nas odnalezienie lwa – ten leniuszek woli schować się w cieniu, ale w końcu się udało;) Na koniec uczestniczyliśmy w loterii fantowej i zaopatrzeni w pamiątki przejechaliśmy do centrum Zamościa.

Po pysznym obiadku i wypiciu hektolitrów soku wybraliśmy się na zwiedzanie Bastionu VII i Nadszańca. Dzięki tej trasie turystycznej odrobinę się ochłodziliśmy, dowiedzieliśmy się sporo o historii wałów obronnych Zamościa i zobaczyliśmy Zamość z tarasu widokowego.

Kolejna atrakcja okazała się niespodzianką – udaliśmy się na warsztaty laboratoryjne do MiniLab, gdzie każdy przygotował (własnoręcznie) perfumy;). Oczywiście nasza działalność była poprzedzona krótkim instruktarzem, a później pod okiem profesjonalistów przeszliśmy do produkcji. Ależ pachniało… Do domu zabraliśmy buteleczki z zapachami;)

Ostatnia część naszej podroży to spacer po Rynku Wielkim. Wspaniała architektura niestety nie miała szans z kramami, na których zakupiliśmy pamiątki dla mam, sióstr, braci, babć, dziadków i wielu innych bardzo ważnych dla nas osób. Najważniejszy jest fakt, że każdy uczestnik wycieczki zadeklarował, że (choćby jutro) chce tu wrócić!!!

Na koniec chcielibyśmy pochwalić się, że przejazd autobusem został ufundowany przez naszych uczniów;) W grudniu dzieci wystawiły wspaniałe Jasełka (i w szkole dla nas i w kościele dla wszystkich chętnych), a zebrane środki zostały przekazane na cel wycieczki. Brawo dla naszych małych aktorów!!!

Zapraszamy do naszej galerii, a więcej zdjęć znajdziecie tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1ZJrllGOeH_IeklM2tAYenkXj4Mea5c2o?usp=sharing