Aktualności

JESIENNY SPACER

„Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.”

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień zachęciła  przedszkolaków do spaceru po lesie. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych. 

Wycieczka do Centrum Zabaw dla dzieci

28 września uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Centrum Zabaw Dla Dzieci ,, Fantazja” w Rzeszowie. W krainie zabaw jak sama nazwa wskazuje na dzieci  czekały niesamowite atrakcje: domki, zjeżdżalnie, tunele, baseny z kolorowymi piłeczkami. Dzieci wzięły udział w warsztatach z animatorem pt. Żyj zdrowo, warzywnie, owocowo! – piramida żywieniowa, podstawy higieny i zasady savoir – vivre, za które otrzymały dyplomy. Po intensywnej zabawie zadbano o pyszny posiłek.
Dzieci spędziły trzy  godziny w sali zabaw, ale najchętniej pobawiłyby się jeszcze dłużej. Mimo zmęczenia wszyscy byli bardzo szczęśliwi po tak aktywnie spędzonym dniu i chętnie dzielili się wrażeniami z wyjazdu.
Dziękujemy Władzom Gminy Dzikowiec za udostępnienie autokaru na nasz wyjazd.