Lekcja patriotyzmu i pamięci – akademia z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
W kalendarzu uroczystości szkolnych są daty, które wymagają szczególnej oprawy i refleksji. 3 maja to bez wątpienia jeden z tych dni. W dniu 04.05.2026 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 235. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Tegoroczny program artystyczny nie był jedynie suchym wykładem z historii. W trakcie akademii mogliśmy usłyszeć: dialogi historyczne, które w przystępny sposób wyjaśniły, dlaczego Konstytucja 3 Maja była tak przełomowa dla wolności i suwerenności naszego kraju. Pojawiły się też pieśni patriotyczne, które w wykonaniu naszych uczniów wybrzmiały z niezwykłą mocą, budząc wzruszenie wśród zgromadzonych. Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przypomniało nam wszystkim, że patriotyzm to nie tylko wielkie słowa, ale przede wszystkim szacunek do wspólnych symboli i tradycji.





