Żyto czy owies – czyli dylematy przedszkolaków
Przez cały rok szkolny dzieci z oddziału przedszkolnego chodziły na spacery „za rzekę”. Obserwowały jak zmienia się przyroda: jesienią, zimą, wiosną i latem. Przy okazji zwracały uwagę na prace rolnicze i ich efekty. Na swój sposób komentowały zmiany, które zauważyły i zadawały przy tym mnóstwo (czasem bardzo trudnych) pytań 😉 Próbowały rozpoznawać zboża oraz warzywa, a także różne kwiaty i drzewa. Sprawdzały czy ziemniaki nie zostały zaatakowane przez stonkę i regularnie płoszyły dziką zwierzynę z kopciańskich pól ;))) Zadziwiająco dobrze poszło im rozpoznawanie maszyn rolniczych, bardzo cieszy fakt, że interesują się tym, co „na gospodarce” robią ich dziadkowie, rodzice czy niezliczeni wujkowie. Trzymamy kciuki, żeby ich zainteresowanie tematem nie zanikło wraz z wiekiem.




