Dzień dziecka uczniów klas IV-VIII w Warszawie

Opublikowano 14 czerwca 2023, 07:43

W dniach od 1 do 2 czerwca 2023 r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy, dzięki rządowemu programowi „Poznaj Polskę”. Grupa liczyła 37 uczniów oraz 4 opiekunów. Wyjechaliśmy o 6 rano i po kilkugodzinnej podróży autokarem, dotarliśmy do stolicy. Pogoda była wspaniała, więc spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem podziwiając Pałac Prezydencki, Katedrę św. Jana. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza obejrzeliśmy zmianę warty honorowej żołnierzy Wojska Polskiego. Zobaczyliśmy także Pomnik Małego Powstańca i Pomnik Powstania Warszawskiego. Następnie wyruszyliśmy na Rynek Starego Miasta, na którego środku stoi Pomnik Warszawskiej Syrenki. Tego dnia odwiedziliśmy również stadion PGE Narodowy oraz podziwialiśmy panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do hotelu, gdzie miło spędzaliśmy czas i odpoczywaliśmy.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Uwagę uczniów przykuły groby bohaterów książki „Kamienie na szaniec” – „Alka”, „Rudego”, i „Zośki”. Z Powązek udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie i Pałac na Wodzie. Do zdjęć pozowały nam przepiękne pawie i kaczki. Ostatni punkt wycieczki to Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy zapoznać się z wieloma eksponatami oraz wykonać mnóstwo eksperymentów i doświadczeń. Późnym wieczorem 2 czerwca dotarliśmy do Kopci. Wycieczka była bardzo udana, zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, mogliśmy podziwiać najważniejsze zabytki kultury i sztuki. Mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się ponownie odwiedzić to wspaniałe miasto.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/gminadzik/domains/spkopcie.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /home/gminadzik/domains/spkopcie.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/gminadzik...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/gminadzik/domains/spkopcie.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34