Wyjazd na spektakle teatralne oraz wizyta na poczcie;)

Opublikowano 7 listopada 2022, 12:36

7 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdach na spektakle teatralne oraz odwiedzili Urząd Pocztowy w Nowej Dębie.

Młodsi uczestnicy wycieczki (klasy 0-III) obejrzały w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie spektakl Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. „Baśnie Pana Andersena”. Dzieci bardzo żywiołowo uczestniczyły w przedstawieniu, aktorzy często angażowali je do udziału;) Wszystkim bardzo się podobało. Przedstawienie poruszało kilka ważnych spraw z życia m.in. hejtu w sieci i sposobów radzenia sobie z nim.

Nieco poważniejszy temat został przygotowany dla uczniów klas IV-VIII. Młodzież obejrzała przedstawienie pt. „Sposób na szkołę” oparty na powieści Edwarda Niziurskiego pt.”Sposób na Alcybiadesa”. 

Obydwie grupy odwiedziły również Urząd Pocztowy w Nowej Dębie. Dzięki uprzejmości naczelnik poczty pani Joanny mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda praca na poczcie, jakie usługi pełni urząd oraz znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania m.in jak wysłać list do Świętego Mikołaja;)

Bardzo dziękujemy panu Wójtowi Józefowi Tęcza za udostępnienie nam autokaru szkolnego;)))